Jak obstawiać zakłady na e-sport?

E-sport w zakładach bukmacherskich pojawił się stosunkowo niedawno, ale bardzo szybko podbił serca graczy. Obstawianie wirtualnych potyczek i gier komputerowych stało się bardzo popularne, a coraz więcej osób decyduje się obstawiać wyniki meczów e-sportowych czy imprez. Trend ten zauważyli również bukmacherzy, którzy bardzo szybko wykorzystali zapotrzebowanie na takie zakłady i wprowadził do swojej oferty obstawanie e-sportu. Poniżej prezentujemy — czym jest, na czym polega i jak działa obstawianie zakładów na e-sport oraz podajemy kilka przydatnych informacji, oraz wskazówek.

obstawianie zakładów na esport
Czy obstawianie na e-sport jest opłacalne?

Czym jest obstawianie na e-sport?

E-sport to różnego rodzaju gry i rozgrywki komputerowe. Toczą się one pomiędzy dwiema drużynami lub graczami internetowo. Obecnie istnieje wiele gier, w których rozgrywane są mistrzostwa świata, regularne ligi czy turnieje. E-sport jest profesjonalnym, regulowanym i nadzorowanym sportem komputerowym, dzięki czemu mamy pewność uczciwości rywalizacji. Dzięki temu też warunkowi wielu bukmacherów wprowadziło możliwość obstawiania e-sportu. Najpopularniejsze gry e-sportowe to League of Legends, Dota 2 czy CS:GO.

To właśnie te gry są najczęściej obstawiane w zakładach bukmacherskich, najbogatsza oferta na zakłady jest na gry CS GO i LOL. Zmienia się to dynamicznie, zapewne wkrótce kolejne gry będą w ofercie najlepszych bukmacherów w Polsce.

sts oferta bonusów za darmo
Darmowy bonus bez depozytu w STS – Kod promocyjny na bonus: BETONLINE

Zakłady bukmacherskie na e-sport – Gdzie obstawiać w Polsce?

Sporty wirtualne, choć nie są najpopularniejszą dziedziną u bukmacherów, powoli pojawiają się w ofertach. U największych marek bukmacherskich takich jak STS czy Fortuna sporty wirtualne mają swoje specjalne zakładki. Większość renomowanych bukmacherów na rynku oferuje obstawianie wirtualnych meczów.. Ich oferta może jednak różnić się od siebie. Nie jest również aż tak bogata, jak np. piłka nożna czy tenis. Przeważnie — choć nie jest to regułą mamy do dyspozycji kilka — kilkanaście opcji danego wydarzenia.

Każdy legalny bukmacher może oferować więcej lub mniej opcji wydarzeń do obstawiania na konkretną grę. Warto zatem sprawdzić np. sytuację League of Legends u kilku bukmacherów, gdyż może być ona różna. Niektóre marki bukmacherskie mogą również nie obsługiwać danej gry i nie oferować zakładów właśnie na nią. Jest to jeden z minusów obstawiania e-sportu. Pomimo dużego zainteresowania wirtualny sport rozwija się i nie jest jeszcze szeroko oferowany u wszystkich bukmacherów.

bukmacher betclic oferta bonusów za darmo
Legalny bukmacher Betclic – Kod promocyjny na darmowy bonus

Obstawianie zakładów e-sportowych

Obstawianie zakładów na e-sport odbywa się w podobny sposób co obstawianie tradycyjnych zakładów. Do dyspozycji otrzymujemy możliwość obstawiania pojedynczych zdarzeń takich jak np. wygrana, konkretny wynik, konkretne zdarzenie, zwycięsca imprezy czy wydarzenia turniejowe. Możemy również zagrać AKO. Techniczne obstawiane jest identyczne jak innych sportów i polega na podaniu stawki na dane wydarzenie.

Zasady obstawiania i regulamin również dotyczą nas tak samo, jak przy ogólnym obstawianiu. E-sport nie oferuje jednak zbyt dużej ilości zdarzeń w meczach. Do dyspozycji dostaniemy tylko podstawowe zdarzenia oraz nieskomplikowane sytuacje. W najbliższych latach najwięksi bukmacherzy będą wprowadzać nowe opcje na dane wydarzenie, ale na razie musimy zadowolić się opcjami podstawowymi.

Co trzeba wiedzieć o obstawianiu e-sportu?

Choć obstawianie wydarzeń e-sportowych nie odbiega techniczne od innych wydarzeń w świecie realnym, warto wiedzieć kilka informacji. Pierwsza z nich to specjalne bonusy oferowane przez bukmacherów – specjalnie na wydarzenia e-sportowe. Dzięki temu możemy skorzystać z innych promocji i bonusów niż te ogólne.

Obstawianie e-sportu wymaga również ukończenia 18 lat — tak jak w przypadku innych zdarzeń. Zakłady na e-sport możemy obstawiać zarówno w punktach stacjonarnych, jak i w internecie. Obstawianie e-sportu wymaga też korzystania jedynie z legalnych bukmacherów w Polsce. Sporty wirtualne podlegają takim samym regulacjom prawnym w zakresie obstawiania wyników jak np. piłka nożna czy tenis.

Bukmacher

Jaki legalny bukmacher w Polsce oferuje najlepsze promocje i bonusy bukmacherskie za darmo? Takich bukmacherów jest kilku, STS, Betclic i Betfan to liderzy wśród bukmacherów oferujących najbardziej atrakcyjne bonusy dla graczy.

Promocje bukmacherów

Back to top button