Dlaczego zakłady bukmacherskie to tylko gra dla dorosłych?

Nie da się ukryć, że wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, dlaczego to akurat granie na zakładach bukmacherskich jest tylko dla dorosłych. Dzisiaj wyjaśnimy ci tą ,,tajemnicę” w naszym nowym poradniku!

Dlaczego zakłady bukmacherskie to tylko gra dla dorosłych?

Problemy z graniem u buka

Gra losowa może być bardzo interesująca, a dla szczęśliwców oznacza również szansę na dodatkowe dochody, a nawet wzbogacenie się. Wiele osób na świecie żyje z pokera, ruletki lub zakładów sportowych. Należy jednak pamiętać, że gry losowe stanowią duże zagrożenie dla normalnego funkcjonowania ludzi.

Jeśli ktoś stwierdzi, że przegrywa, a jego obstawiona kwota jest dwa razy większa niż zwykle, jest to poważny objaw i może wskazywać, że osoby te mogą być uzależnione od zakładów bukmacherskich. Jeśli są inne czynniki, na przykład rozważenie, kiedy możesz ponownie zagrać u bukmachera. Czasami przejawia się to nawet w tym, że jeśli ci ludzie są w izolacji, zarabianie pieniędzy w ruletce online jest dla nich jedynym sposobem na pozbycie się kłopotów. Frustracja w obliczu niepowodzenia jest często trudna do rozwiązania. Niektórzy nawet pożyczają pieniądze, aby kontynuować tę „pasję”. Ponadto sprzedaż nieruchomości w celu pozyskania pieniędzy na zakłady bukmacherskie może oznaczać, że dana osoba jest bardzo zależna od gry losowej.

darmowe obstawianie meczów w sts
Darmowy bonus bez wpłaty własnej w STS – Kod promocyjny na bonus: BETONLINE

Jak leczyć się z uzależnienia?

Diagnoza obejmuje szczegółowe wywiady z osobą podejrzaną o uzależnienie oraz wywiady z bliskimi osoby za jej zgodą. Osobami najbardziej kwalifikowanymi do diagnozy są terapeuci uzależnień lub psychoterapeuci, którzy zostali odpowiednio przeszkoleni i certyfikowani. W procesie diagnozy bardzo pomocne są specjalne testy i kwestionariusze.

Wymaga intensywnego leczenia pod okiem terapeuty (psychologa) i lekarza specjalisty. Skrajnie zaniedbany nałogowiec nie tylko doprowadzi do utraty środków do życia. Często prowadzi to również do rozpadu rodziny, a nawet samobójstwa. Dlatego bardzo ważna jest również rola bliskich u osób uzależnionych, próbując pokazać mu, jak pozbyć się gier losowych i wesprzeć w tych działaniach.

Granie u bukmachera w taki sposób, jaki dominuje w życiu człowieka jest bardzo szkodliwe dla społeczeństwa, twojego zawodu, wartości materialnych i rodzinnych oraz poczucia odpowiedzialności. Definicja ta nie obejmuje nadmiernego grania przez osoby z zaburzeniami osobowości.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
sts.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
efortuna.plFreebet 20 PLNKod: BETONLINE
betfan.pl600 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Dla wielu osób siłą napędową grania w sposób uzależniony jest potrzeba doświadczenia silnego napięcia psychologicznego generowanego w grach bukmacherskich. Zwycięstwo wzmocni twoje poczucie siły i zmotywuje cię do kontynuowania gry. Strata prowadzi do spadku samooceny i poczucia kontroli, a często sprawia, że ludzie chcą się odegrać i pobudza do poszukiwania duchowego pocieszenia w kolejnych grach na zakładach u legalnego bukmachera – chociaż też nie zawsze, ponieważ niektórzy grają u nielegalnych bukmacherów.


STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

Promocje bukmacherów

Back to top button