Dlaczego warto skupić się tylko na jednej dyscyplinie?

Błędem wielu początkujących jest to, iż chcą być ekspertami od wielu różnych dyscyplin. Okazuje się, że taka postawa nie jest jednak do końca odpowiednia. Dlaczego? Co tak naprawdę powoduje, że zawodowcy skupiają się wyłącznie na jednej, maksymalnie dwóch dyscyplinach?

jak obstawiać w zakładach sportowych
Czy obstawiać tylko jedną dyscyplinę sportu?

Nie można obstawiać wszystkiego

Najczęściej osoby początkujące wychodzą z takiego założenia, że bez problemu można grać w jednym tygodniu piłkę nożną, w drugim koszykówkę, a w trzecim np. siatkówkę lub piłkę ręczną. Koniec końców okazuje się, że taki sposób nie prowadzi do satysfakcjonujących zysków. Zasada jest taka. Nie można grać wszystkiego, co wpadnie Ci pod rękę. Pamiętaj, że szczątkowa znajomość konkretnej dyscypliny to za mało, aby systematycznie ogrywać bukmachera.

Jeśli zależy Ci na regularnym pomnażaniu swoich oszczędności, to ta kwestia nie może być traktowana po macoszemu. Jeśli ktoś jest bowiem ekspertem od wszystkiego, to tak naprawdę jest ekspertem od niczego. Tak brzmi znane powiedzenie. Jest w nim zaś naprawdę bardzo dużo prawdy. Zdecydowanie lepiej skoncentrować swoją uwagę np. na jednej dyscyplinie. Jeśli jesteś fanem skoków narciarskich, to staraj się zdobyć jak najwięcej wiadomości związanych właśnie z tym sportem. Tak, aby rzeczywiście być tutaj prawdziwym fachowcem od tej właśnie branży. Jesteśmy przekonani, że dzięki temu o wiele łatwiej będzie Ci regularnie wygrywać pieniądze grając zakłady akumulowane lub pojedyncze.

darmowe obstawianie meczów w sts
Darmowy bonus bez wpłaty własnej w STS – Kod promocyjny na bonus: BETONLINE

Łatwiej zdobyć dużo cennych informacji

Osoby, które mają zamiar skupiać swoją uwagę na kilku, kilkunastu dyscyplinach tak naprawdę nie są w stanie dokładnie analizować każdego granego typu. Weźmy pod uwagę np. piłkę nożną. Jest to najbardziej popularny sport na terenie naszego kraju, dlatego obstawianie piłki nożnej ma najwięcej fanów w Polsce. Łatwo zaobserwować, że w ramach piłki nożnej dzieje się naprawdę bardzo dużo. Często zmieniają się trenerzy, piłkarzy uczestniczą w ruchach transferowych zimą oraz latem. Do tego trzeba analizować informacje związane z aktualną dyspozycją, ewentualnymi zawieszeniami lub kontuzjami…

Jest tego naprawdę bardzo dużo. W związku z tym trudno byłoby jednocześnie zdobywać wartościowe informacje związane także z innymi dyscyplinami, prawda? Szczególnie, jeśli mówimy w tym momencie o graczach rekreacyjnych, którzy mają zamiar przede wszystkim dorobić sobie do pensji podstawowej. Takie osoby mają przecież też inne obowiązki. Codziennie chodzą do pracy. Do tego dochodzi życie prywatne itp. W takiej sytuacji najlepsze jest po prostu to, aby wybrać sobie jedną dyscyplinę. Postaraj się zostać prawdziwym ekspertem od konkretnego sportu. Wtedy masz bowiem spore szanse na regularne wygrywanie gotówki.

Jak wybierać dyscypliny do typowania?

Tutaj sprawa nie jest wcale taka oczywista. Na pewno należy decydować się na takie dyscypliny, którymi się po prostu najbardziej interesujesz. Dobrze jest stawiać na sporty, które wiążą się z relatywnie łatwym zdobywaniem informacji. Nie wybieraj zatem niszowych dyscyplin, o których rzadko się pisze oraz mówi.

Warto również wziąć pod uwagę kwestie związane ze skalą oferty. Im więcej zakładów na konkretną dyscyplinę, tym łatwiej wybrać takie typy ze stosunkowo dużym prawdopodobieństwem powodzenia…

Bukmacher

Jaki legalny bukmacher w Polsce oferuje najlepsze promocje i bonusy bukmacherskie za darmo? Takich bukmacherów jest kilku, STS, Betclic i Betfan to liderzy wśród bukmacherów oferujących najbardziej atrakcyjne bonusy dla graczy.

Promocje bukmacherów

Back to top button